Pranie wykładzin

Czysta wykładzina wizytówką każdego wnętrza!

Nasza firma zajmuje się profesjonalnym czyszczeniem oraz praniem wykładzin u Klienta. Usługę tę kierujemy zarówno do osób prywatnych, jak i instytucji publicznych czy właścicieli firm, pensjonatów, hoteli, restauracji lub kin. Nasze doświadczenie zbudowane jest na licznych realizacjach prania wykładzin na terenie Olsztyna oraz okolicznych miejscowości. Nasze stałe zlecenia realizujemy m.in. w Gutkowie, Redykajnach, Dywitach, Wójtowie, Klebarku Małym, Szczęsnym, Klewkach, Owczarni, Bartągu, Rusi, Starym Dworze, Tomaszkowie, Naterkach, Kudypach czy Ługwałdzie.


Czysta wykładzina – bezpieczne funkcjonowanie

Wielu przedsiębiorców oraz wiele osób, odpowiadających za porządek w miejscach publicznych, decyduje się na regularne czyszczenie wykładzin w pomieszczeniach, ponieważ doskonale zdają sobie oni sprawę z pozytywnych efektów takich działań. Czysta wykładzina w biurze czy w miejscu publicznym to wizytówka dla osób, które je odwiedzają. Dodatkowo świeża i pachnąca przestrzeń wpływa na komfort pracy oraz zdrowie i bezpieczeństwo samych pracowników, a zapewnione komfortowe warunki pracy zachęcają do wykonywania coraz to nowszych zadań.


Odświeżona wykładzina w domu lub mieszkaniu

Czysta wykładzina w domu lub mieszkaniu poprawia jakość naszego życia oraz zdrowia. Liczne zabrudzenia, kurz, pyły, bakterie lub roztocza negatywnie wpływają na ludzki organizm i mogą być przyczyną wielu chorób czy schorzeń. W związku z tym bardzo ważne jest, by regularnie czyścić zabrudzone powierzchnie i tworzyć w swoim domu bezpieczne i higieniczne miejsce. Regularne pranie wykładziny to również zadbanie o odpowiednią estetykę swoich wnętrz. Plamy po kawie, winie, mleku, zupie czy zwierzętach mocno rzucają się w oczy i są widoczne nawet pomimo regularnego odkurzania na sucho.


Etapy prania wykładziny

Pierwszą czynnością, którą wykonujemy, jest gruntowne odkurzenie wykładziny jeszcze przed procesem prania, ponieważ znajdujące się na niej zabrudzenia w postaci kurzu, pyłów, piasku czy sierści zwierząt są często intensywnie nagromadzone. Następnie przechodzimy do analizy stanu zabrudzenia wykładziny i podjęcia decyzji o zastosowaniu najodpowiedniejszych preparatów, w tym również odplamiaczy, które pomogą usunąć występujące plamy. Jeśli to konieczne, wykonujemy proces odplamiania. Przystępując do kolejnych działań, nanosimy na tapicerkę prespray niezbędny do rozpuszczenia zanieczyszczeń. Wcieramy go za pomocą szorowarki walcowej bądź jednotarczowej, w zależności od wielkości pranej powierzchni. Ostatnim z etapów jest pranie ekstrakcyjne za pomocą ekstraktora z funkcją natryskowo-odsysającą. Taka forma czyszczenia pozwala na usunięcie nie tylko powierzchownych zabrudzeń, ale przede wszystkim oczyszczenie głębszych struktur materiału. Często na pranych powierzchniach występują zaschnięte gumy do żucia, plastelina czy resztki jedzenia, które oczywiście również precyzyjnie usuwamy. Ostatnim etapem naszych prac jest osuszanie pranej wykładziny za pomocą specjalistycznych urządzeń – dmuchaw. Pozwalają one przyspieszyć proces suszenia, który szczególnie istotny jest w przypadku instytucji publicznych, biur czy kin, gdzie wyczyszczona powierzchnia zostaje praktycznie od razu ponownie użytkowana.

Pranie wykładziny
Pranie wykładziny

Zadbaj o niezbędną higienę w pomieszczeniach

Regularne pranie wykładzin to nie tylko względy estetyczne w pomieszczeniu, które oczywiście są również ważne i potrzebne. To jednak przede wszystkim dbałość o usunięcie kurzu, pyłu, bakterii, roztoczy oraz nieprzyjemnych zapachów. Czyste, świeże i zadbane wykładziny wpływają pozytywnie na wszystkie osoby, które przebywają w pomieszczeniu i mogą w pełnym komforcie pracować, mieszkać lub odpoczywać.


Przykłady zrealizowanych zleceń:

pranie wykładziny
  • pranie wykładziny wielkopowierzchniowej
Pranie wykładziny
  • pranie wykładziny